-
AEC v1.0.4
Najnowsze komentarze
„Pust wsiegda budiet sonce,
pust wsiegda budiet nieba
pust wsiegda budiet mama,
pust wsiegda budu ja.”
Tą piosenką uczniowie kursu 103 języka rosyjskiego przywitali nas na dzisiejszym Wieczorku Rosyjskim. Jednak zanim to nastąpiło, szalone tłumy gości z organizatorami na czele rzuciły się na przygotowane smakołyki prosto z Rosji. Jednak bardzo szybko zareagowała strażniczka poczęstunku Magda, która skutecznie odpędziła głodomorów. Dzięki temu mogliśmy skupić się w pełni na programie
artystycznym.
Mieliśmy okazję posłuchać aż trzech utworów zespołu Lube, piosenki z bajki o Anastazji Romanow, rosyjskiej wersji „Yellow Submarine” zespołu The Beatles przedstawionej w bardzo humorystyczny sposób oraz wiersza Bułata Okudżawy w wykonaniu „nie mającej nic wspólnego z językiem rosyjskim” Marzeny. Niestety nie wszystkich piosenek mieliśmy możliwość wysłuchać do końca ze względu na ogólną wesołość zarówno publiczności, jak i wykonawców. Obejrzeliśmy również filmik na temat rosyjskiej historii z lekkim przymrużeniem oka oraz inne atrakcje, jak choćby dubbingowaną przez dwie uczennice wesołą bajkę o kartoszkach, „przemysłową” wersję Czerwonego Kapturka z udziałem profesora Jaroszewicza w roli wilka, a także
innych nauczycieli i uczniów w roli narratorów oraz krótki spacer po Gorzowie. Również panie profesor Baj i Lis zaprezentowały nam się od rosyjskiej strony bajką o lisie i koźle. Ponadto program przewidział taniec w wykonaniu Jagody i Kuby.
Każdy uczeń miał na sobie jakiś akcent związany z Rosją – skórzane i futrzane płaszcze, szal z lisa, czapki wojskowe, a prowadzący – „biedronkowy” akcent nawiązujący do pani profesor Gzińskiej-Hwozdyk, będącej ich mentorką.
Po zakończeniu głównej części artystycznej mogliśmy (nareszcie!) skosztować chleba ze smalcem, blinów z kawiorem, pysznych racuchów oraz ciastek i chrustów, popijając to wszystko ciepłą herbatką lub kwasem chlebowym. Dla wytrwałych puszczona została alternatywna wersja spaceru po Gorzowie z koniem na biegunach w roli głównej. Kto nie widział, niech żałuje!
My chciałyśmy pogratulować przede wszystkim Patrycji Bubieńczyk za przygotowanie i skoordynowanie całego dzisiejszego wydarzenia z napisaniem scenariusza na czele.
Orszula Strugarek i Julia Aniela Nowak
AEC v1.0.4
AEC v1.0.4
Napiszecie, co ciekawego opowiadał Miller? Zająknął się na temat tego, co świętowaliśmy w dniu jego wykładu?