w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Gorzowie Wielkopolskim


Tym żyjemy

1 / 5
Artykuł nr 1
2 / 5
Artykuł nr 2
3 / 5
Artykuł nr 3
4 / 5
Artykuł nr 4
5 / 5
Artykuł nr 5
Ślubowanie kolejnej klasy Cyber.mil
Wojskowy Dzień Otwarty na AJP
Ruszamy w Polskę!
Kilka słów o Dniu Kadeta
Podchorążowie z wizytą na Przemysłowej


Nasze social media


Dołącz do jedynej takiej klasy w województwie!

Klasa o profilu "Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne" to jedyna taka klasa w województwie lubuskim i jedna z szesnastu w Polsce! Zapewne jesteś uważnym obserwatorem i widzisz, że rozwój i technika pędzą w zastraszającym tempie. Współczesny świat kładzie olbrzymi nacisk na kreatywność i niecodzienność. Ale żeby zaistnieć za kilka jako dobry specjalista, działanie musisz podjąć już dziś. Jednym z takich rozwiązań, który może otworzyć przed Tobą okno na świat, jest nauka w szkole średniej, w klasie objętej „Programem CYBER.MIL z klasą”. Dołącz do elitarnego grona i poznaj smak przygody!
Oferta dla najlepszych

„CYBER.MIL z klasą” prowadzony będzie przez 3 pierwsze lata nauki w danym typie szkoły (w naszym przypadku - w liceum). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy kryptografii, historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych. CYBER.MIL.PL to program realizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa państwa i obywateli w cyberprzestrzeni. Obejmuje cztery strategiczne obszary. Pierwszy z nich to konsolidacja i budowa struktur cyberbezpieczeństwa, drugi – edukacja, szkolenie i treningi, trzeci – współpraca i budowa silnej pozycji międzynarodowej, a czwarty – podnoszenie poziomu bezpieczeństwa resortowych i wojskowych sieci oraz systemów.

Poznaj zarządzenieTym się zajmujemy

Kształcimy się, by w przyszłości stać na straży bezpieczeństwa
polskiej cyberprzestrzeni
.

Już dziś otwórz swoje drzwi do kariery!

Celem programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów na żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. To oznacza, że dla większości absolwentów udział w programie będzie wstępem do prestiżowych stanowisk w jednostkach podległych MON. Z pewnością wśród tegorocznych ósmoklasistów jest dużo takich, którzy interesują się mundurem, a jednocześnie ich pasją jest informatyka. To oferta dla was idealna! A co, gdy nie masz sprecyzowanych planów albo boisz się, że nawet jeśli myślisz o wojsku za kilka lat możesz zmienić zdanie? Nie martw się, to tylko propozycja. Potraktuj ją jako kolejne drzwi, które otwierają się przed tobą.


Sprawdź co o nas piszą

Wielkie rzeczy zaczynają się od małych kroków

Dołącz do naszego grona w roku szkolnym 2023/2024!
Dowiedz się więcej


Zostań uczniem najlepszego liceum w województwie lubuskim!

Każdego roku dzięki ciężkiej pracy naszej Społeczności Uczniowskiej i Kadry Pedagogicznej, nasza szkoła plasuje się na czołowym miejscu w naszym województwie i w pierwszej setce liceów w całej Polsce! Bierzemy udział w ogólnopolskich (a nawet międzynarodowych) olimpiadach przedmiotowych, wspomagani przez fantastycznych nauczycieli - dzięki temu indeks na wymarzoną uczelnię można otrzymać już w pierwszej klasie!


Odnajdź nas w rankinguMy już zdecydowaliśmy! A ty?

Więcej szczegółówCybermilowa Grupa Prasowa™