-
[calendar mini=true nav=false]
Najnowsze komentarze
Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na Drzwi Otwarte II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp., które odbędą się dnia 6 kwietnia 2013 roku. Będziecie mieli okazję obejrzeć szkołę, zapoznać się z systemem nauczania, dowiedzieć się czym żyje szkoła (oprócz nauki) w ciągu roku szkolnego. Poniżej zamieszczamy link z regulaminem rekrutacji na rok szkolny 2013/2014
Z tego co wiem, to nie. Przynajmniej kilka lat do tyłu. Ale próg i tak jest ustalany na podstawie liczby punktów, jakie posiadają składający podania. Najwyższy próg był chyba w 2009 roku – 151 pkt.
Do kogo i do kiedy można zgłaszać się jako pomoc przy organizacji dnia otwartego?
Organizacją Drzwi Otwartych dla gimnazjalistów zajmuje się pani pedagog Katarzyna Wilczyńska. Wszyscy chętni do pomocy przy organizacji proszeni są o zgłaszanie się do pani pedagog.
dlaczego w regulaminie rekrutacji nie ma wymienionego Konkursu Wiedzy z Ewangelii św. Łukasza?
jeśli także wlicza się do konkursów za które można otrzymać dodatkowe pkt
O, przepraszam pomyliłam się
A jakie są profile klas? Bo nie mogę nigdzie znaleźć.
To Wy nie słyszeliście o systemie? 😮
Klik -> http://2lo.gorzow.pl/2011/11/19/728/
Klik -> http://2lo.gorzow.pl/2012/10/21/wykaz-specjalizacji/
No właśnie, dołączam się do pytania o profile klas…
U nas nie istnieją profile klas – każdy rozszerza to, co wybierze sam 🙂 Na stronie powinna być gdzieś dostępna prezentacja – obejrzyjcie, to wiele wyjaśnia ;>
będziecie mieli w tym roku 5 klas?
tak, w tym roku tylko 5
Za co są punkty do przyjęcia do szkoły?
Zajrzyj do pliku, który jest do pobrania – tam wszystko jest napisane.
Czy za osiągnicia sportowe na szczeblu powiatowym i wolontariat są oddzielnie punkty ,że razem 6 pkt, czy tylko 3 pkt za całość ?
z tego co wiem, wolontariat i osiągnięcia sportowe punktowane są zamiennie, więc tylko 3 pkt. (max to 5)
Podobno jednak bedzie 6 klas. Czy to prawda?
Dlaczego w tym roku będzie tylko 5 klas ?
Niż demograficzny + redukcja klas w liceach spowoduje wzrost zainteresowania technikami i zawodówkami. Przy okazji podwyższy się poziom 🙂 Decyzja władz miasta dla ścisłości.
No, na pewno redukcja miejsc w 2lo podwyższy zainteresowanie zawodówkami. Drodzy radni, wymyślcie do jasnej… anielki jakieś ciekawe klasy techniczne kobiece, to będzie zainteresowanie, ale bycie fryzjerką to naprawdę nie jest szczyt marzeń! Dobrze kojarzę, że za edukację w gorzowie wciąż odpowiada Nowak?
Kurcze, dlaczego ten niż i ta redukcja nie mogą się zacząć od przyszłego roku, tylko jak zwykle przed moim rocznikiem ? Mam nadzieję, że jednak będzie 6 klas, bo 30 osób mniej to dużo moim zdaniem.
Będzie 6 klas. Nie wiem jak w innych szkołach, ale w I, II i IV ma być nadal po 6 oddziałów 🙂
A jak jest ze zdawalnością na studia medyczne? Ile osób z każdego roku dostaje się na uniwerki?
Szału nie ma, na lekarski dostają się wybitni.
wybitni czyli 100 matura ze wszystkiego?
Nie no, bez przesady. Zobacz na rankingi i kryteria przyznawania punktów na wybranych uczelniach, a wszystkiego się dowiesz. Zależy ile w to włożysz od siebie, sam papierek II LO nie wystarczy.
ale nie jest niewykonalne zeby dostac sie na akademie medyczną?
Ktoś tam się dostaje, więc nie jest niewykonalne 😉 ale to często olimpijczycy, albo ludzie z naprawdę dobrą maturą. Od nas z zeszłego roku dostało się kilka osób, ale chyba nikt z nich nie miał 100 pro z matur
Bo chcą żeby więcej osób szło do technikum. Ale słyszłam że ma być jednak 6
Gdzie znajdę wzór podania do szkoły?
Jak to jest u was z w-f?
Bo widziałam na stronie, że można wybrać siatkówkę albo koszykówkę albo pływanie. To jako dodatkowe zajęcia czy w ramach zajęć w tygodniu w szkole?
to rekreacja w trzeciej klasie
A jak jest u Was z lekcjami języka francuskiego?
Bo słyszałem, że nauczycielka jest taka sobie i raczej ciężko jest się czegokolwiek nauczyć.
Z tego co wiem, to w tym roku niektórzy po 3 kursach podstawowego francuskiego zdają podstawowy egzamin (jakieś A1, czy coś). To chyba nie tak źle. Ale może ktoś ma francuski i się wypowie 🙂
Polecam rosyjski do wyboru. Na prawde fajne lekcje. A chyba umie sie go na nawyższym poziomie po 3 kursach, tym bardziej że od tego roku zreeukowali liczbe godzin o 30. A co do podania, to nie ma wzoru. Składa się je elektronicznie i później drukuje i zazwyczaj robi sie to w szkole w odpowiednim czasie ;)))
Mogłabym się dowiedzieć ile miałeś/aś pkt, że dostałeś/aś się do tego liceum? 🙂
Hej! Czy są dodatkowe punkty za bycie w sztandarze szkolnym, redakcji gazetki oraz wyróżnienie bloga CEO?
nie. powinnaś przeczytać regulamin rekrutacji, wtedy nie zadałabyś takiego pytania
Wydaje mi sie że ludzie mający powyżej 150pkt nie mają sie czym przejmować. Ja sama miałam finaliste więc na starcie wiedziałam że sie dostanę. Ale bez tego liczyłam sb ok. 159 punktów. Ja musiałam sie postarać na testach, bo z ocen jedynie 5.0 wychodziło i to przy 3 z przedmiotu punktowanego. wiec nadganiajcie czym możecie bo 2lo jest warte wszelkich starań. Czekamy na was pierwszaczki!
Jeśli chodzi o francuski, to lekcje są dość intensywne, czasem wg mnie nawet za bardzo. Przez 3 kursy można się nauczyć naprawdę sporo (oczywiście, jeśli człowiek CHCE się czegoś nauczyć). Z tego co wiem, to w porównaniu do innych szkół, których uczniowie przystępują do egzaminu A1, przerobiliśmy więcej materiału, niż jest na niego wymagane.
hej .Zastanawiam się nad wyborem 2LO z rozszerzoną biologią i chemią , jako język kontynuowany z gimnazjum chętnie wybrałabym język niemiecki , a drugi angielski ( też mam go w gimnazjum , ale mam nauczyciela , który niestety mało co moją klasę nauczył przez te trzy lata ) . Dlatego stąd moje pytanie , czy jeśli wybiorę jako drugi język w LO angielski to będę się go uczyła od podstaw gosia ?
Nie, co do drugiego języka (dotyczy tylko angielskiego i niemieckiego) pisze się po zadeklarowaniu testy pozycjonujące i w zależności od wyniku zostaje się przydzielonym do kursu od 101 do 104 (przynajmniej w tym roku w takim przedziale).
na każdy kurs można się dostać, nawet na dwusetki.
Oczywiście, że nie. Z drugim językiem nie można iść na dwusetki, bo pierwszy kurs II języka to połówka łamana na inf, a dwusetki są całościowe ; p
Dwusetki są rozszerzeniem, więc w jaki sposób można by się było na nie „dostać”, jeżeli się nie rozszerza języka? ;o
@Addie, do zeszłego roku można było zapisywać się na dodatkowy kurs języka w ramach kursu do wyboru, wątpię żeby coś się radykalnie zmieniło w tej sprawie 😉
Normalnie można dostać się na dwusetki jeśli nie rozszerza się języka, ja miałam rozszerzenie – na które szłam, bo kursy podstawowe mnie nie interesowały, a zdaje podstawę…
Miło jak wypowiada się osoba, która nie wie za dużo na dany temat.
Teraz chyba usunęli taką możliwość, bo nasz rocznik takowej nie ma. Można wziąć kurs dodatkowy w ramach specjalizacji (chyba 215 angielski medyczny, 213 kultura państw anglojęzycznych, 211 angielski w biznesie), ale nie sądzę, żebyśmy mogli zmienić na rozszerzenie – przykładowo, moja koleżanka ma nawet problemy ze zmianą kursu ze 107 na 108.
cóż, po kursie 106 można wziąć kursy 200. i ciekawe, jak według Ciebie, osoby zaczynające przykładowo od kursu 107 mają zrealizować 6 kursów języka wiodącego? nie sądzę, że jeśli chodzi o języki zmieniło się dużo, oprócz drugiego języka (który trwa 2,5 kursu, a nie 3, jak w naszym przypadku)
No tak, ale 200-tki są (były?) „tematyczne”, a setki są takie po bożemu, od podstaw do zaawansowania, więc przeskoczenie jednego kursu generuje zaległości 😉 Poza tym, wszystko jest możliwe, mój kolega przeskoczył od 104 do 108, ale cii, to nielegalne oszukaństwo 😉 Z resztą, nie macie już kursów do wyboru? No ludzie, na pewno macie, nie wierzę że nie!
PS: w moim odczuciu, niektóre 200-tki były łatwiejsze od „wyższych” setek
Dla pierwszaków kursów wyboru będzie więcej, ale też szkoła postarała się z nowymi przedmiotami dodatkowymi :). Jeśli chodzi o zaległości to nie ma się co martwić, bo przecież dwusetki często nawiązują do materiału z kursów podstawowych, są powtórki i uzupełniania. Choć zależy to też od tego, o którym języku wiodącym mówimy… Na pewno z pierwszym językiem nikt nie zacznie od dwusetki, z drugim – ta opcja odpada, jeśli dla młodszych dwusetki są całościowe, a II jęz. jest łamany z informatyką (chyba, że ktoś ma 2 języki obce w specjalizacji). Zresztą, w tej szkole dużo rzeczy wychodzi w praniu 🙂
Nie wyraziłam się precyzyjnie 😉 Chodziło mi o to, że zaległości są, kiedy omija się którąś setkę i idzie na następną, która zakłada znajomość materiału z poprzedniej- dwusetki są bardziej elastyczne.
Gdzie można znaleźć podania ??
Podanie jest elektroniczne,, przez stronę http://nabor.provector.pl/
Mam pytanie, wiecie może dlaczego na stronie naboru w liceach nie można sobie wybrać klas i je przyporządkować według kolejności, nawet nie ma ich wypisanych tylko w tym etapie gdzie mamy ułożenie klas zamiast tego układa się szkoły? Jest jakiś błąd czy tak ma być? Bo np w technikum nr 5 można już wybrać sobie klasy, które interesują.
Bo od tego roku wszystkie klasy są „ogólne”. U nas, przykładowo, od początku systemu tak było, ale teraz już we wszystkich liceach tak jest.
O właśnie, ja też chciałem o to zapytać 🙂
też bardzo proszę o odpowiedź,na powyższe pytanie:))
Gdzie moge znalesc podanie do tej szkoly ?
A gdy ktoś się nie dostanie na Przemysłową jego podanie idzie automatycznie na Puszkina? A to wtedy na Puszkinie są już listy przyjętych? Czy jak to polega?
Czy nikt wam naprawdę nic nie wyjaśnił? Drodzy przyszli, z takim nastawieniem to wy za wiele tu nie zwojujecie! @;C „do tej szkoły” podanie jest takie, jak do każdej innej. @Lukas ehm, nie. Przecież samemu wybierasz kolejność szkół. Jeśli nie dostaniesz się do nas, szkołą drugiego wyboru niekoniecznie musi być Puszkin.
Tak, ale chodziło mi o to czy uczniowe, którzy dali na pierwszym miejscu puszkina mają większe szanse na dostanie się od tych co dali na drugim miejscu?
To zależy od tego, jakie będą progi i punkty „tych, którzy dali Puszkina na pierwszym miejscu”.
do „:C”- zamiast szukać podania, lepiej powtórz materiał z zakresu ortografii
Witam!
Czytałem długo o tej szkole i nadal nie do końca rozumiem ten amerykański system mógłby mi ktoś tak dokładnie go wyjaśnić? Szczególnie chcę się dowiedzieć co to są te kursy i czym się różni np 107 od 108
Tak dokładnie to może nie, ale oglądałeś Zmierzch? Tam Edward jak poznaje Bellę idzie do sekretariatu żeby przenieść się na inny kurs, bo nie chce mieć z nią zajęć- u nas też to jest możliwe 🙂 Z podstawy programowej są układane kursy, tak aby dokładnie wypełnić minima godzinowe i programowe z MENu, czyli pod względem treści nie pomija się niczego, co byłoby w innych szkołach. W odróżnieniu od zwykłych szkół, uczniowie nie chodzą na lekcje ze swoją klasą, tylko zapisują się na kursy (które mają taki sam program, czyli np. każde MAP201 będzie realizowało takie same tematy) do wybranych nauczycieli. W ciągu trymestru codziennie ma się taki sam indywidualny plan, żeby „niechcianych” przedmiotów szybko się pozbyć i przejść do nauki przedmiotów ze specjalizacji, czyli odpowiednika profilu klasy. Kursy podstawowe (polski, angielski, matma itd) są obowiązkowe dla wszystkich, specjalizacja też jest obowiązkowa, ale każda ma inny zestaw kursów (przedmiotów). Poza tym, są jeszcze kursy do wyboru, które też trzeba zaliczyć, ale najczęściej nie jest ciężko (np. laboratorium z chemii z prof. JK 🙂 ). Kursy realizuje się w określonym porządku, aby bazować na wiedzy wcześniej uzyskanej, to chyba logiczne, że najpierw trzeba się nauczyć mnożyć, żeby rozwiązywać równania kwadratowe. Dlatego 107 różni się od 108 materiałem przerabianym na zajęciach i trzeba najpierw zdać 107, żeby móc zapisać się na 108 i rozumieć co się tam będzie działo. System jest generalnie fajny i wszystkie problemy na pewno wyjaśnią się w pierwszych tygodniach 🙂
Dzięki 🙂
do kiedy podania składać? 🙂
Tutaj możemy Ci opowiedzieć o szkole, o systemie, o progach punktowych z zeszłych lat… Nikt z IILo nie ma nic innego do roboty tylko śledzi, kiedy kończą się możliwości składania podań gimnazjalistów? To chyba jakieś nieporozumienie, przecież na pewno ktoś Was o tym już dawno poinformował…
Podania do jutra (24.05)!!!! Nieporozumienie to jest to, że wszystkie informacje oficjalne są na tej stronie do ściągnięcia, a nie napisane wprost, taka pierdółka a jak wkurza 😛 Potem ma się milion podobnie nazwanych plików w „pobranych” i trzeba się doszukiwać, beznadzieja. I są osoby z IILO, które śledzą wypowiedzi gimnazjalistów i starają się pomóc, spoko, po to jest ta rozmowa 🙂
To dowodzi tylko jednego: Trzeba czyścić katalog pobrane, albo zapisywać gdzie indziej! :p
Część dokumentów jest tak sformatowana, że ciężko je przenieść do edytora WordPressa z zachowaniem formatowania.
Ja chyba wolałabym oglądać screeny tych dokumentów, niż być gimnazjalistką z 3-4 plikami „regulamin2013″… Z resztą, na normalnych stronach informacje o rekrutacji są ogłoszone w jawnej postaci, czasem nawet na głównej stronie, np: „przyjmowanie podań kandydatów do 24.05”, taka notka nie wymaga przekonwertowania, tylko napisania 😉
To już kwestia możliwości szablonu do edycji strony głównej oraz świadomości autorów tejże strony. (Tu przypomnę, że ja nie odpowiadam za treść poświęconą szkole!)
Mam roczny wolontariat, ale czy jest jakaś określona liczba godzin, którą muszę przepracować ?
2 lata temu nawet nie trzeba było załączać dokumentu potwierdzającego wolontariat. Więc nie martw się, bo nie ma ilości przepracowanych godzin. Założenie jest takie, że wolontariat musi trwać przez równy rok. Ale i tak nikt tego nie sprawdza. 🙂
czy ktoś może podać link do podania? w internecie sa tylko wzory -.-
masz, bo widać, że ciężko jest poszukać
http://nabor.provector.pl/
to zależy od osoby pod której skrzydłami jesteś wolontariuszem
Czyli w drugiej klasie zamiast kursu np. 108 mogę sobie wziąć 215 (gdy w swojej specjalizacji nie mam angielskiego)?
oczywiście
Nie możesz mieć 215 zamiast np. 108. Możesz mieć dwa kursy jednocześnie. Inna sprawa jest, kiedy masz rozszerzoną matmę. Wtedy (chyba po I trym II klasy) nawet jeśli twoja specjalizacja nie ma języka wybierasz kursy 200ileśtam. Jest tak dlatego, że kursy 100 są powiązane z matmą, i musisz je realizować, żeby nie mieć okienek. Jeśli matmę rozszerzasz to w pewnym momencie kursy 100 z matmy kończą się i masz tylko jeden całościowy kurs z rozszerzonej matmy i wtedy musisz mieć oddzielnie całościowy kurs z języka.
Nie do końca tak jest. Rozszerzona matematyka nie wymusza brania kursów 2xx. Po prostu w pewnym momencie pojawiają się też „pełne” kursy angielskiego 10x.
czy język łaciński może być drugiem językiem ?
Nie może. Język łaciński jest jako przedmiot uzupełniający. Jako drugi język możesz wziąc angielski,niemiecki, włoski, francuski lub rosyjski
Mam małe pytanie. Przy składaniu podania zapytana byłam o języki, których uczyłam się w gimnazjum. 6 lat miałam angielski, a 3 niemiecki. Jednak chciałabym zacząć uczyć się teraz rosyjskiego. Czy mogłabym dokonać małej zamiany niemieckirosyjski, czy musiałabym potraktować rosyjski jako całkowicie dodatkowy język?
W naszej szkole nie ma rozszerzonego rosyjskiego, więc możesz go wybrać tylko jako drugi język. Jako podstawowy tylko angielsku LUB niemiecki. My język dodatkowy podawaliśmy dopiero 1 trymestr przed jego rozpoczęciem – was pewnie też jeszcze o potwierdzenie będą pytać.
a co jeśli nie napiszę tego testu języka 4 lipca , bo nie będę pewna tej szkoły i dopiero 8 lipca stwierdzę , że zamiast isc do 4lo , wolę wasze ?
Ale przecież nie zaszkodzi Ci napisać, w każdym momencie możesz zrezygnować ze szkoły i iść na rondo. Nie wiem co się dzieje, jak się nie pisze testu z języka, jeśli to z ważnego powodu, to pewnie przydzielą Cię do losowej klasy.
Czy jeśli się dostanę do tego liceum i nie jestem w stanie napisać testu językowego 4 lipca z przyczyn niezależnych ode mnie, to jest jakiś 2 termin?
Wydaje mi się, że możesz napisać test podczas składania papierów – tak przynajmniej było w zeszłym roku.
O co chodzi z tym testem kompetencji językowych? Z czego on jest badz z jakich języków ?
Z języka głównego – angielskiego lub niemieckiego. Test wyboru, najprawdopodobniej 🙂
A jak jest z rozpoczęciem tych kursów? Zaczynają się już w drugim trymeście I kl. czy dopiero na drugim roku, tak jak w innych szkołach?
Zależy o jakie kursy Ci chodzi. Rozszerzenia w postaci historii i biologii zaczynasz w II trymestrze I klasy, matematykę w III trymestrze I klasy.
A system tzw. kursów jest od samego początku, chociaż przez pierwszy trymestr masz lekcje tylko ze swoją klasą. Zabawa zaczyna się w drugim trymestrze.
kiedy będzie ogłoszony przydział do klas ?
Dolaczam sie do poprzedniego pytania i chciałabym dowiedziec sie na jakiej podstawie dzielone są klasy . Czyli czy ze względu punktacji czy języka bądź czegoś innego ?
W 2009 roku skład klas pojawił się dopiero podczas warsztatów integracyjnych pod koniec sierpnia i przydział był ze względu na poziom języka. Nie bójcie się, będziecie mieć fajne klasy, integrujcie się z całym rocznikiem 🙂
Ktoś może powiedzieć czy w szkole są szafki? Tzn. czy uczniowie mogą trzymać swoje rzeczy w szkole… I co z podręcznikami? Nigdzie nie mogę znaleźć spisu książek
tak, w szkole są szafki … na początku września samorząd zapewne będzie zajmował się tym.
z podręcznikami spokojnie, wszystkiego dowiesz się we wrześniu, poza tym za wiele nie potrzebujesz ….
rocznik 97 może odkupić pewnie podręczniki od 96 więc tym bardziej dopiero we wrześniu 🙂
Jeśli dobrze zrozumiałam to np. wybierając specjalizacje ekonomiczna A mogę rozszerzyc matematyke, geografie i angielski ? Nie musze akurat wybierać z tego co jest napisane w tabelce z wykazu specjalizacji ? ( pod tym wzgledem, że w kolumnie rozszerzenia nie ma języka obcego)
tak, jest możliwość takich rozszerzeń 🙂
Czy są jakieś wymogi odnośnie makijażu itp.? Słyszałam, że w niektórych liceach nie wolno na przykład malować paznokci. Jak jest tu?
Możesz mieć mocny makijaż, fioletowe włosy, kolorowe paznokcie czy chodzić w piżamie. Nie ma wymogów.
Co decyduje o tym, która klasa jest pierwsza w rejestracji planu? Są jakieś wymogi, czy odbywa się to na zasadzie losowania?
w tamtym roku na lekcji wychowawczej odbyło się losowanie i w ten sposób została ustalona kolejność
Miałabym wieeelką prośbę , czy ktoś z uczniów tego LO mógłby mi napisać , jakie miał wyniki z egzaminu gimnazjalnego , zachowanie czy brał udział w jakiś konkursach oraz wszystkie inne informację , które są brane pod uwagę podczas rekrutacji do tej szkoły 😉 . Prosiłabym bardzo . Dużo to dla mnie znaczy .
moim zdaniem nie ma co się dużo rozpisywać, wydaje mi sie ze majac ponad 140 punktow powinno sie dostac:)
Ale dla mnie dużo to znaczy jakby ktoś się rozpisał 😉
jak aż tak zależy to: ja miałam łącznie chyba 164pkt, testy napisałam na 90%, miałam 5,1(ale średnia sie nie liczy-tylko to czy ma sie pasek), zach. wzorowe + miałam punkty za wolontariat. nie bralam udzialu w zadnych konkursach
200 pkt; średnia 5,7; wzorowe; egzamin ok.95%; laureat; finalista
Ja miałam 171pkt. Wysoko zdane gimnazjalne, punkty za wzorowe zachowanie i wolontariat. I za oceny maksymalną ilość (bo pasek + szóstki z przedmiotów, które się liczyły i średnią chyba 5.6 , czy 5.7 ale serio nie pamiętam ). Ogólnie jest się łatwo dostać 😉
Przy rekrutacji miałam 169 pkt, nie byłam finalistką ani laureatką olimpiady, z testu w przeliczeniu na 100 miałam 88, zachowanie wzorowe +punkty za podrzędne konkursy. 🙂 Mam nadzieję, że pomogłam. 😀
podrzędne czyli jakie ? szkolne ?
Podrzędne, czyli na przykład konkurs Wiedzy o sztuce z muzyki lub plastyki, jeżeli zostaniesz laureatem z plastyki lub muzyki to dostajesz 7 punktów, a jak finalistą to 4 punkty. Podrzędne to również konkurs Poznajemy swoją ojcowiznę. Tak przy okazji to ja miałam 189 punktów(89 za testy, 15 punktów za finalistę, 7 punktów za laureata z muzyki i 7 punktów za laureata z poznajemy ojcowiznę, do tego jeszcze punkty za oceny, zachowanie, czerwony pasek. Ale ze 140 ze spokojem można się dostać, a nawet jak ktoś ma mniej to może próbować z odwołania 😉 😉
Mógł by mi koś powiedzieć, kiedy są dni otwarte w roku szkolnym 2013/2014 ??
Jaki jest najniższy prób punktowy ?? Jak wygląda nauka łaciny ? Jeżeli nigdy nie miałam z nią styczności to mogę ją wybrać i uczyć się jej będę od podstaw ? 🙂
Dzień otwarty jest 5 kwietnia. Próg punktowy podczas naboru na rok 2013/2014 wynosił 140 punktów. Ale parę osób się dostało z mniejszą ilością punktów. Oczywiście, że możesz uczyć się łaciny 😉
Dzięki z odpowiedź 🙂
Dzień otwarty o godzinie 10.00 ??
tak o 10 😀
A co, jeżeli jestem w 1 kl LO a chciałbym przenieść się do tego liceum? To jest możliwe?
Jasne, że tak 😀
Czyli jeżeli będę miała szóstki z przedmiotów punktowanych i czerwony pasek, to nieważne czy będę miała 3 czy 6 z innych przedmiotów? 🙂 I punktowane są: polski, matematyka, ang i wybrany?
Liczą się punkty, więc… ta jedna trójka, jeśli nie zaburzy średniej, nie powinna mieć znaczenia.
Jak z rozszerzeniem przedmiotów humanistycznych? Ponoć jest słabo
To, że tylko 12 osób z rocznika rozszerza historię nie wynika z niskiego poziomu nauczania humanistycznych przedmiotów w naszym liceum, ale z faktu że później(po studiach) bardzo trudno znaleźć pracę.
Albo raczej z tego,że historia to naprawdę trudny przedmiot i trzeba dużo wysiłku, żeby dobrze zdać maturę. Z humanem jest różnie, można mieć niezłą pracę, ale trzeba mieć na siebie pomysł i się starać, a nie iść na cokolwiek humanistycznego, bo „nie umiem matmy”. Ta specjalizacja w 2lo jest dobra, wystarczy spojrzeć choćby na finalistów i laureatów – prawie wszyscy z nich to poloniści, rusycyści itd…
Albo z tego, że są nauczyciele, którzy uwalają człowieka z wosu w ostatnim trymestrze przed maturą… Generalnie, bardzo dużo zależy od tego, u kogo się robi rozszerzenie: w przypadku każdej specjalizacji i każdego przedmiotu. Akurat humaniści mają spory wybór, dużo różnych osobowości i mądrych nauczycieli, trzeba tylko znaleźć kogoś, z kim złapie się wspólny język.
Jesteś już po studiach, że wiesz? 😉 Tym bardziej, że rozszerzanie historii czy polskiego nie determinuje kierunku.
Polski jest super dla chcących i zainteresowanych (wystarczy spojrzeć na to, jak dużo osób dostaje się do II etapu olimpiady, zajęcia przygotowawcze są nawet w ferie, jest dużo możliwości rozwoju związanego z zainteresowaniami polonistycznymi – debaty, warsztaty, wykłady, konkursy). Na temat historii się nie wypowiadam, gdyż skończyłam przygodę z tym przedmiotem na podstawie ;).
Do językowego (polski, ang) polecilibyście hist do rozszerzenia?
Ja zaczęłam od historii, potem uciekłam na geo. Nie żałuję. Nie bez przyczyny pol-ang-geo nazywana jest specjalizacją wakacyjną, a w wielu przypadkach na studiach językowych matura z hist i geo są honorowane w równym stopniu.
Historia w naszej szkole nie jest łatwym przedmiotem. Jeśli zdecydujesz się na nią, musisz mieć świadomość, że czeka Cię ciężka praca. Dlatego jeśli nie jest Ci niezbędna na studia, albo nie pasjonujesz się nią, to proponowałabym inny przedmiot (tak aby móc się skupić na polskim i angielskim) 😉
Hej,mam dosyć nurtujące mnie pytanie, mianowicie: Powiedzmy, że próg w Waszej szkole wynosi mniej więcej 140 (bynajmniej tak nam powiedziano na dniach otwartych). Co jeżeli z egzaminu i przedmiotów rekrutacyjnych wyjdzie mi suma pkt potrzebnych do dostania się do szkoły, jednak nie będę miała paska na świadectwie. Wiem ze za świadectwo z wyróżnieniem jest +5pkt,ale pomijając ten fakt, jest możliwość dostania się do Waszej szkoły bez czerwonego paska? Proszę o odp ;)*
„Bynajmniej” to nie jest elegantsza forma „przynajmniej” (tylko zaprzeczenie) 😉 O przyjęciu do szkoły decyduje tylko suma punktów, jednak nie spotkałam w Liceum osoby, która nie miałaby wyróżnienia w gimnazjum, zazwyczaj dobre wyniki determinują pasek na świadectwie 😉
Głupia ja. Co jeśli złożyłam już podanie do jednej ze szkół w Gorzowie, a natrafiłam na tą chcąc się do niej zgłosić? Nie mogę przecież napisać kolejnego.
Możesz składać podanie do 3 szkół w każdym województwie.. No chyba, że wszystkie 3 miejsca już zajęłaś, to słabo. Radzę przedzwonić do sekretariatu, ew. pogadać z dyrektorem swojego gim.
Co jeżeli dostanę się do szkoły dopiero z odwołania? Będę miała możliwości napisania egzaminu z języka w innym terminie? Angielski jest moja mocna strona i nie chciałabym trafić do losowej klasy tylko przez to, ze zostałam przyjęta do szkoły później niż inni.
Liczyłaś sobie punkty tak ogólnie? Spokojnie, mając około 150 na pewno się dostaniesz 🙂
A liczyłaś może sobie ile ogólnie mogłabyś mieć puntków? Mając około 150 nie masz czym się martwić 🙂
Spokojnie, szkoła nie robi najmniejszego problemu w takich sytuacjach. Ja np pisałam w teriminie wcześniejszym 🙂
Gdzieś czytałam, że samorząd również zalicza się do punktacji, jeżeli to prawda to ile można otrzymać za niego punktów? I czy liczy się osobno czy zamiennie, jak np. Wolontariat i osiągnięcia sportowe?
Podobnych pytań było jakieś 534534534, polecam poczytać. Btw, piszesz pod zeszłorocznym wątkiem, info znajdziesz w komentarzach pod tegorocznym. 🙂
Dzięki! 🙂
[calendar mini=true nav=false]
[calendar mini=true nav=false]
Czy w Waszej szkole próg punktowy przekroczył kiedyś 160 ?