Zjazd absolwentów


Drodzy Absolwenci, Przyjaciele i Sympatycy 19 / II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim

Zbliża się 70 – lecie istnienia naszej szkoły. Pragniemy, aby rok 2020 stał się dla nas wszystkich niepowtarzalną  okazją do celebrowania  sukcesów naszego Liceum,  chwilą  do zatrzymania się i spojrzenia w przeszłość, ale również okazją do rozważań o przyszłości. Od stycznia do grudnia 2020 roku  odbywać się będą działania mające na celu uhonorowanie tej rocznicy,  o czym będziemy Państwa sukcesywnie informować.

 Wydarzenie główne plenerowe i jednocześnie punkt kulminacyjny to  Zjazd Absolwentów  – „Piknik 7 Dekad”, który  odbędzie się w sobotę 13 czerwca 2020 roku na terenie szkoły przy ulicy Przemysłowej. Oficjalne Uroczystości z okazji 70 – lecia szkoły odbędą się w październiku 2020 roku. 

Podczas imprez towarzyszących chcemy pokazać wkład naszych utalentowanych wychowanków w życie społeczności lokalnej, w Polsce i na świecie, nie zapominając o osobach, które kształtowały ich osobowości czyli nauczycielach oraz innych pracowników 19 / II LO. Planujemy okolicznościowe wystawy, specjalne wydanie Curier’a, koncerty, konkursy literackie oraz  wykłady popularno- naukowe. Uważamy, że działania te powinny mieć charakter otwarty i być adresowane do naszych uczniów, absolwentów, ale również do mieszkańców Gorzowa.

Ważnym wydarzeniem będzie wydanie monografii z 7 dekad z życia szkoły  oraz unikatowych kronik szkolnych w wersji online. Planujemy również przygotowanie zestawów pamiątkowych gadżetów ( takich jak: kubki termiczne, kubki, bluzy, koszulki, torby z nadrukiem,  magnesy).

Apelujemy do wszystkich roczników maturalnych, aby ich przedstawiciele znaleźli się wśród organizatorów Jubileuszu. 

Jeśli chcecie się podzielić swoimi sukcesami i doświadczeniami zapraszamy do napisania„Co się dzieje z naszą klasą?”, w którym znalazłyby się krótkie biogramy koleżanek i kolegów z klasy, opiszcie, co się z Nimi dzieje po ukończeniu „Przemysłowej”.

Jeżeli masz ciekawy pomysł, możesz w czymś pomóc, współpracować lub współfinansować – zapraszamy. Urodziny naszego Liceum zależą również od zaangażowania jego Absolwentów.